Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 23.06.2016

Policjanci z Poznania zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o paserstwo. Na terenie jednej z firm w Koziegłowach 32-latek posiadał części samochodowe, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Teraz podejrzanemu mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w Koziegłowach 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o paserstwo. Na zajmowanym przez niego placu z częściami samochodowymi, funkcjonariusze zabezpieczyli sterowniki poduszek powietrznych, kompletne przednie zawieszenie, instalację elektryczną, kolumnę kierowniczą, drzwi przednie i tylne oraz fragmenty karoserii. Oględziny przeprowadzone z biegłymi z Laboratorium Kryminalistycznego KWP wykazały, że są to elementy pochodzące ze skradzionych 4 pojazdów marek Peugeot, Citroen i Audi.

Ponadto kryminalni zabezpieczyli 12 silników, 8 skrzyń biegów, instalacje elektryczne, kurtyny, zawieszenie oraz karoserie od francuskich marek samochodów do szczegółowych badań mechanoskopijnych.

32-letni poznaniak został zatrzymany. Usłyszał zarzut paserstwa. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP Poznań /dk)

  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
Powrót na górę strony