Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o napad na salon gier z użyciem niebezpiecznego narzędzia są już w rękach Policji – tymczasowy areszt dla organizatora napadu

Data publikacji 23.06.2016

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanym o napad na salon gier z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Napastnicy zaatakowali pracownika salonu, zmuszając go do wydania pieniędzy. Mimo, że sprawcy po napadzie uciekli z miejsca zdarzenia, zostali wytropieni przez funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Zatrzymany organizator napadu został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na salon gier. Zatrzymani, mieszkańcy powiatów lwóweckiego i lubańskiego trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Mirsk. Tam dwóch mężczyzn przy użyciu gazu łzawiącego i siły fizycznej zaatakowali pracownika salonu gier, zmuszając go do wydania pieniędzy. Zabrali około 2 tys. złotych i uciekli odjeżdżając autem.

Na miejsce zostali skierowani niezwłocznie policjanci z posterunku w Mirsku i komisariatu w Gryfowie Śląskim. W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze zebrali informacje pozwalające zidentyfikować napastników. W trakcie prowadzonych na miejscu zdarzenia czynności, uzyskali informacje, wskazujące na to, że poszukiwani sprawcy mogą przebywać na terenie jednej z wsi w gminie Mirsk. 

Natychmiast podjęto działania zmierzające do ich zatrzymania. Policjanci zauważyli poszukiwany pojazd honda civic na terenie Starej Kamienicy. Mimo poleceń i sygnałów do zatrzymania, kierujący jednak nie zamierzał wykonać poleceń funkcjonariuszy. Kontynuował jazdę, kierując się wprost na zatrzymujących go policjantów, stwarzając zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wtedy też podjęli oni decyzję o oddaniu strzałów w opony pojazdu. Pomimo przestrzelenia jednego z kół, przestępcy z dużą prędkością uciekli w rejon lasów. Tam porzucili pojazd i rozdzieliwszy się ukryli w okolicy. 

W wyniku dalej prowadzonych działań policjanci, zatrzymali zbiegów. 32 - latek ukrywał się na terenie gminy Mirsk. Drugiego z podejrzanych, 35-letniego pomysłodawcę napadu, funkcjonariusze odnaleźli i zatrzymali przy pomocy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w godzinach wieczornych na terenie Jeleniej Góry. Ukrywał się na jednej z posesji, na której po zatrzymaniu policjanci ujawnili także motocykl z wyciętym polem numerycznym, najprawdopodobniej pochodzący z kradzieży. 

Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty o przestępstwa, za które teraz grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec jednego z nich, organizatora napadu, sąd zastosował już areszt tymczasowy na 3 miesiące. 

(KWP Wrocław / mm)

Opis filmu: podejrzany o napad na salon gier

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.54 MB)

Powrót na górę strony