Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dzieła sztuki warte 250 tys. euro

Data publikacji 24.06.2016

Policjanci z Malborka we współpracy z Komendą Wojewódzką w Gorzowie Wielkopolskim i niemiecką Policją zabezpieczyli trzy dzieła sztuki oraz figurkę przedstawiającą Chrystusa. Wartość odzyskanych obrazów to 250 tysięcy euro. Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni Polak, który mieszka na terenie Niemiec. Dzieła sztuki zostały przewiezione i zabezpieczone w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, na początku tego miesiąca zabezpieczyli dzieła sztuki o wartości około 250 tysięcy euro. O pomoc w odzyskaniu obrazów zwróciła się policja niemiecka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dzieła sztuki najprawdopodobniej są przechowywane na terenie Malborka. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

Funkcjonariusze odzyskali dwa poszukiwane obrazy oraz  figurkę przedstawiająca Chrystusa Zmartwychwstałego. Funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze jeden obraz, którego pochodzenie obecnie ustalają. 

Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni Polak mieszkający w Niemczech. Dzieła sztuki zostały zdeponowane w Muzeum Zamkowym w Malborku.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • Jeden z zabezpieczonych obrazów
  • Odzyskana zabytkowa figurka przedstawiająca Chrystusa
  • Jeden z odzyskanych obrazów
Powrót na górę strony