Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszowali dokumenty aby zarejestrować samochody

Data publikacji 25.06.2016

Fałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie poświadczenia nieprawdy było przyczyną zatrzymania dwóch mieszkańców Lublina w wieku 34 i 44 lat. Mężczyźni posługując się sfałszowanymi dokumentami za pośrednictwem tzw. „słupów” zarejestrowali jedenaście samochodów. Jak ustalili funkcjonariusze od pojazdów nie był odprowadzony podatek akcyzowy.

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z policjantami kryminalnymi chełmskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 34 i 44 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni sprowadzili z zagranicy samochody, a następnie wyszukiwali osoby, tzw. „słupy”, z którymi za drobną opłatą podpisywali fikcyjne umowy kupna-sprzedaży tych pojazdów. Do umów tych dołączali podrobione potwierdzenia opłaty podatku akcyzowego. Osoby te, z tak przygotowanymi dokumentami, rejestrowały samochody. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 13 tysięcy złotych.

Wczoraj obydwaj zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego fałszowanie dokumentów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP Lublin / mm)

Powrót na górę strony