Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przez policjantów

Data publikacji 27.06.2016

Natychmiastowe działania podjęte przez policjantów z Kielc, Warszawy, Wrocławia i Rzeszowa uratowały życie mężczyzn. Funkcjonariusze udzielili im pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Dzięki szybkiej reakcji trafili pod opiekę lekarzy. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W minioną sobotę (25 czerwca 2016) tuż przed godzina 21 pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach otrzymali informację dotyczącą próby samobójczej. Rozmówca przekazał, że widział mężczyznę, który na wiadukcie przy ulicy 1 Maja przeszedł przez bariery ochronne. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Po chwili jako jedni z pierwszych przy desperacie zjawili się mundurowi z Oddziału Prewencji Policji oraz komendant Komisariatu II Policji w Kielcach. Następnie we wskazany rejon przyjechały dwa damsko - męskie patrole z Komisariatu Policji III w Kielcach. Komendant polecił by rozmowę podjęły dwie funkcjonariuszki. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu po kilku minutach mężczyzna zdecydował się przejść w miejsce gdzie były niższe bariery. Wykorzystując tą sytuację natychmiast podbiegli policjanci, którzy chwycili go i zabrali w bezpieczne miejsce.

Natychmiastowo podjęte działania i współpraca pomiędzy funkcjonariuszami pozwoliła na uratowanie życia 30–letniego kielczanina, który następnie został przekazany pod opiekę lekarzy.

Dziś (27.06.2016 r.) we wczesnych godzinach porannych patrol motorowodny w składzie asp. Emil Jarłowski oraz st. sierż Adraian Tuszyński na polecenie dyżurnego udali sie w okolice Mostu Poniatowskiego, gdzie w wodzie miał znajdowac się czlowiek. Po dotarciu na miejsce i potwierdzeniu zgłoszenia, policjancji z trudem wciągneli na pokład łodzi 30-letniego mężczyznę. Dzieki szybkiej i sprawnej interwencji policjantów, udało uratować się mężczyznę. Życiu uratowanego 30-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo. Przekazany niezwłocznie pogotowiu ratunkowego został przewieziony do szpitala.

W sobotę 26 czerwca inny patrol policji rzecznej udzielił pomocy dwóm osobom znajdującym się na konarze drzewa nad rwącym nurtem na 497 kilometrze WIsły. W trakcie utrudnionych przez burzę warunków st. sierż. M. Skarżycki oraz st. post. A. Bryndza wraz z ratownikami Stołecznego WOPR przeprowadzili akcję ratunkową z wody, gdyż z uwagi na silny wiatr, opady i grad, podjęcie osób uwięzionych wraz z psem na konarze było niemożliwe. Osoby wyziębione i zszokowane sprowadzono z konaru do wody i przetransportowano bezpiecznie do brzegu. Spacerowicze odmówili wezwania pomocy medycznej i wrócili samodzielnie do miejsca zamieszkania.

...

Również w sobotnie popołudnie oficer dyżurny zgorzeleckiej Policji odebrał zgłoszenie o niepokojącym zachowaniu młodego mężczyzny w jednej z niewielkich miejscowości położonych w gminie Zgorzelec. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że miał on być bardzo przygnębiony i chodzić ze sznurem.

Oficer Dyżurny natychmiast skierował do miejscowości dzielnicowych ze zgorzeleckiej komendy, którzy rozpoczęli poszukiwania. Po krótkim czasie, na jednym z drzew zauważyli wiszącego młodego mężczyznę.

Policjanci natychmiast ruszyli mu z pomocą. Odcięli pętlę i przystąpili do reanimacji. Na miejsce wezwali jednocześnie pogotowie ratunkowe. Uratowanego, 29 – letniego mężczyznę funkcjonariusze przekazali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Obecnie mężczyzna wraca do zdrowia. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec gminy Zgorzelec żyje.

...

W sobotę przed godz. 18, dyżurny jednostki policji odebrał telefon od mieszkanki Tarnobrzega, która prosiła o pomoc w związku z myślami samobójczymi 56-letniego mężczyzny. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna wziął sznur, zamknął się w altanie i chciał odebrać sobie życie. Po otrzymaniu tego zgłoszenia dyżurny błyskawicznie na miejsce wysłał policjantów, którzy oswobodzili 56-latka. Szybka i sprawna interwencja zapobiegła tragedii i przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny. 56-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Dzień wcześniej inny patrol policji interweniował w jednym z tarnobrzeskich hoteli. Powodem interwencji było zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo, kilkakrotnie kalecząc się w szyję. Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali pracownika ochrony udzielającego pomocy mężczyźnie. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do tamowania krwawienia oraz wezwali ratowników medycznych.

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że 38-latek o swoich zamiarach powiadomił telefonicznie swoich bliskich. Zaniepokojona rodzina zadzwoniła do obsługi hotelu, a ta zaalarmowała policjantów. 38-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP Kielce, KSP, Wrocław, Rzeszów / dk, ig)

Powrót na górę strony