Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za oszustwa "na wnuczka"

Data publikacji 27.06.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Krakowa, Chrzanowa i Trzebini ustalili i zatrzymali kobietę, która metodą “na wnuczka” oszukała mieszkankę Trzebini i próbowała oszukać trzy osoby z terenu powiatu chrzanowskiego. Sąd tymczasowo aresztował mieszkankę Sosnowca na okres 3 miesięcy. Policja ustala jej wspólników.

Zdarzenie miało miejsce w połowie czerwca, gdy do 76-latki zadzwonił mężczyzna podający się rzekomo za wnuczka informując, że spowodował wypadek i trzeba zapłacić, by uniknąć więzienia. Zatroskana kobieta przystała na prośbę. O tym, że gotówki nie odbierze sam dzwoniący, lecz wysłana przez niego osoba, kobieta dowiedziała się w ostatniej chwili. Mieszkanka Trzebini przekazała 15 tysięcy nieznajomej kobiecie. Kilka godzin później zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O zdarzeniu powiadomiła policjantów. Pracujący nad sprawą wspólnie krakowscy, chrzanowscy i trzebińscy funkcjonariusze ustalili rysopis kobiety, a ich żmudna praca doprowadziła do ustalenia oszustki. Okazała się nią 37-letnia mieszkanka Sosnowca.

Kryminalni zatrzymali mieszkankę Sosnowca w jej mieszkaniu. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli też środki odurzające.

Śledczy ustalili, że 37-latka zajmowała się odbiorem gotówki od pokrzywdzonych. Działała na terenie powiatu chrzanowskiego i województwa małopolskiego. Policjanci prowadzący śledztwo przy udziale prokuratora zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie pięciu zarzutów, w tym czterech za oszustwa i jeden za posiadanie narkotyków.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie aresztował kobietę na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają, czy kobieta ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony