Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy

Złotowscy kryminalni i policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zabezpieczyli ponad 2 kilogramy narkotyków. Amfetamina o czarnorynkowej wartości blisko 80 tys. złotych znaleziona została w mieszkaniu 33-letniego mieszkańca gminy Okonek. Narkotyki trafiły wprost do policyjnego depozytu. Zatrzymanemu mężczyźnie grożą teraz co najmniej 3 lata więzienia.

Praca policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy i funkcjonariuszy z jastrowskiego komisariatu doprowadziła do zabezpieczenia znacznych ilości narkotyków. W związku z tą sprawą stróże prawa zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Okonek. Ustalenia mundurowych, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków, które najprawdopodobniej przechowuje w swoim mieszkaniu na terenie gminy Okonek, potwierdziły się.

20 czerwca br. policjanci przeszukali mieszkanie należące do 33-latka. Okazało się, że mężczyzna ukrył środki psychotropowe w lodówce. W jej wnętrzu  funkcjonariusze znaleźli dwie foliowe torby, w których znajdowało się ponad 2000 gramów narkotyku. Już wstępne badanie substancji potwierdziło, że jest to amfetamina. Teraz policjanci ustalają skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić.  

33-latek latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego oskarżyciel przedstawił mu zarzut z art. 55 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany odpowie zatem za przemyt znacznej ilości narkotyków na terenie Unii Europejskiej .

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za udział w tym przestępczym procederze grożą mu co najmniej 3 lata więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • Zabezpieczone środki odurzające

Opis filmu: Zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.43 MB)

Powrót na górę strony