Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe motocykle warszawskiej „drogówki”

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji otrzymał 10 nowych motocykli. Pojazdy zostały zakupione w ramach przygotowań do Szczytu NATO. Motocykle zostały specjalnie przygotowane przez firmę BMW do służby w Policji. BMW R1200RT w wersji MONACHIUM jest maszyną, którą wykorzystuje większość policji w Europie.

W ramach przygotowań do Szczytu NATO Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji otrzymała 10 nowych motocykli BMW. Pojazdy zostały specjalnie przygotowane przez firmę BMW, dzięki temu mogą być wykorzystane w Policji.

BMW R1200RT w wersji MONACHIUM jest maszyną, którą wykorzystuje większość policji w Europie. Silnik tej maszyny generuje 125KM i rozpędza się do ponad 200km/h. Sterowane elektroniczne zawieszenie ASC sprawia, że motocykl można bardzo łatwo kontrolować. Dzięki temu zachowuje stabilność na każdej drodze, co jest bardzo istotne w pracy policjantów.

Zaletą motocykli jest bardzo elastyczna jednostka napędowa i układ przeniesienia napędu poprzez wał kardana, który jest praktycznie bezobsługowy.

Podczas Szczytu NATO policjanci pełniący służbę na motocyklach będą prowadzili pilotaże ważnych osobistości i zabezpieczali przejazdy kolumn. 

Policjanci warszawskiej „drogówki” w swojej codziennej pracy wykorzystują motocykle, dzięki temu dużo sprawniej mogą przemieszczać się po ulicach Warszawy.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony