Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko - austriackie działania przeciwko przestępczości samochodowej

Data publikacji 29.06.2016

Mazdę 6 skradzioną na terenie Austrii, 6 karoserii samochodowych z usuniętymi elementami pól numerowych, 34 moduły elektryczne, poduszki powietrzne oraz 3 silniki pochodzących głownie z pojazdów japońskich ujawnili i zabezpieczyli podczas wspólnych działań ukierunkowanych w zwalczanie przestępczości samochodowej kryminalni wołomińskiej komendy wspierani przez policjantów z Austrii i biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. To już kolejne części samochodowe jakie trafiły na policyjny parking. Badania mechanoskopijne wskażą teraz właściwe numery identyfikacyjne pojazdów, które mogły zostać skradzione. Policjanci przesłuchali też 33-letniego właściciela posesji.

Kryminalni wołomińskiej komendy wspierani przez policjantów z Austrii i funkcjonariuszy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego przeprowadzili kilka dni temu działania ukierunkowane w zwalczenie przestępczości samochodowej. Policjanci na terenie Wołomina ujawnili mazdę 6 skradzioną na terenie Austrii. Jak wynikało z ustaleń pojazd miał trafić do demontażu, a jego części do punktu sprzedaży używanych części samochodowych. Tam też miała trafić kolejna partia podzespołów samochodów, które miały być kradzione na terenie Austrii i przewożone do Polski.

Funkcjonariusze udali się na teren gminy Strachówka w powiecie wołomińskim oraz gminy Zabrodzie w powiecie wyszkowskim. Zarówno pod jednym jak i drugim adresem miały znajdować się punkty sprzedaży części głównie samochodów marek japońskich pochodzących z kradzieży. Podczas kontroli znajdujących się na posesji pociętych karoserii samochodowych, funkcjonariusze ujawnili, że pola numerowe nadwozi zostały usunięte. Już wstępne czynności wykonane przez biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistyki KGP wskazały, że mogą one pochodzić z kradzieży.

Pośród ujawnionych licznych części samochodowych, policjanci wyselekcjonowali i zabezpieczyli te nadające się do identyfikacji, między innymi 6 karoserii od samochodów honda CRV, honda accord i subaru, komplet drzwi i klapy bagażnika od samochodu subaru, 34 moduły elektryczne, poduszki powietrzne oraz 3 silniki pochodzących głównie z samochodów japońskich. Wszystkie te elementy zostały zabezpieczone przez kryminalnych.

Teraz zostaną one poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym, na podstawie których biegły będzie mógł wskazać, czy pochodzą z samochodów, które mogły zostać skradzione.

W przedmiotowej sprawie kryminalni i policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej komendy nadal będą prowadzić czynności wyjaśniające, od których zależeć będzie jakie zarzuty może usłyszeć 33-letni właściciel posesji.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony
Polska Policja