Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowali do sprzedaży fałszywe sztabki złota

Data publikacji 29.06.2016

Pięć osób zatrzymanych, trzy tymczasowe areszty to wynik pracy bemowskich policjantów. Pierwsze trzy osoby wpadły mając przy sobie fałszywą sztabkę złota. Dalsze czynności doprowadziły do udowodnienia zatrzymanym osobom przestępstw dotyczących oszustw, do których doszło na terenie Warszawy. Dwie z nich usłyszały zarzuty w warunkach recydywy. Ostatni podejrzewany zatrzymany został na terenie powiatu płockiego. Jemu dodatkowo przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania narkotyków i amunicji bez zezwolenia. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Bemowa, po informacji od dzielnicowego o tym, że trzech mężczyzn najprawdopodobniej posiada przy sobie fałszywą sztabkę złota, zatrzymali 42-letniego Jana K. 46-letniego Marka S. i 46-letniego Roberta W. W trakcie kontroli osobistej, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli kruszec - sztabkę złota. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Następnie do działań wkroczyli kryminalni z Bemowa. Po dokładnym przeanalizowaniu sprawy i zebraniu materiału dowodowego zatrzymali 58-letniego Dariusza R. Z ich ustaleń wynika, że sprawcy w lombardzie na terenie Bielan dopuścili się oszustwa wprowadzając w błąd pracownika co do autentyczności oferowanego do sprzedaży kruszca, który oferowali jako złoto. W taki sposób narazili pokrzywdzonego na straty w wysokości ok. 3 tys. złotych. Dodatkowo okazało się, że Marek S. i Jan K. wspólnie i w porozumieniu w taki sam sposób oszukali innego pracownika lombardu w innej dzielnicy. Wówczas straty zostały oszacowane na kwotę około 3, 5 tys. złotych.

Policjanci przypuszczali, że mężczyźni nie działali sami. W trakcie wykonywanych czynności kryminalni ustalili, że związek z tymi oszustwami ma jeszcze jedna osoba. Zaraz po godzinie szóstej, w powiecie płockim, kryminalni zatrzymali 24-letniego Patryka W. W trakcie przeszukania lokalu zajmowanego przez mężczyznę policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, kilka telefonów komórkowych z kartami SIM, dwie wagi elektroniczne, kominiarki, radiostacje, kastet i magazynek metalowy z zawartością 10 sztuk amunicji.

W tej sprawie policjanci zatrzymali łącznie pięć osób, które trafiły do policyjnej celi. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili Markowi S., Janowi K., Dariuszowi R., Robertowi W. i  Patrykowi W. zarzuty oszustwa. Marek S. i Jan K. usłyszeli zarzuty w warunkach recydywy. Patryk W. dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków oraz posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji. Decyzją sądu Marek S. Jan K. i Patryk W. zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Niewykluczone, że zatrzymane osoby działały na terenie kraju. Osoby pokrzywdzone proszone są o zgłaszanie się do Komisariatu Policji Warszawa Bemowo, przy ul. Raginisa 4, tel. 22 60 32 580.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Sztabka złota
Powrót na górę strony
Polska Policja