Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci wraz z przedstawicielami Sanepidu zlikwidowali kolejny punkt oferujący dopalacze

Data publikacji 30.06.2016

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-letniego mężczyznę sprzedającego środki psychotropowe.

Policjanci podejrzewali, że w jednym z punktów na terenie Nowej Huty działających pod szyldem ksero mogą być udostępniane środki psychotropowe. 28 czerwca br. doszło do realizacji. Policjanci pojechali w wytypowane wcześniej miejsce. Podczas akcji okazało się, że osoba, która była w lokalu w obawie przed policjantami zamknęła drzwi. Polecenia policjantów o natychmiastowe otworzenie drzwi okazały się bezskuteczne – na miejsce wezwany został ślusarz, który otworzył drzwi do lokalu. W środku policjanci zastali 28-letniego sprzedawcę. Mundurowi przeszukali lokal. Okazało się, że 28-latek znalazł pomysłowe miejsca na ukrycie sprzedawanych w lokalu środków. W sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset środków odurzających pod nazwą amulety i dopalacze, które ukryte były w spłuczce toaletowej oraz w tapicerce fotela.

28-letni sprzedawca został zatrzymany. Zabezpieczone środki trafiły do Sanepidu , gdzie zostaną przeprowadzone badania, aby sprawdzić, czy wchodzące w skład tych środków związki chemiczne są substancjami zakazanymi.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony