Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o dzieciobójstwo – zatrzymana usłyszała już zarzuty

Data publikacji 30.06.2016

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy i Komisariatu Policji w Bierutowie, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali 33 - letnią mieszkankę gminy Bierutów, która jest podejrzana o dzieciobójstwo. Kobieta usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Zwłoki noworodka ujawniono na jednej z prywatnych posesji.

28 czerwca br. około godz. 13.50 oficer dyżurny oleśnickiej komendy powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z prywatnych posesji mieszczącej się w gminie Bierutów, ujawniono zwłoki noworodka. Przez wiele godzin w miejscu odnalezienia zwłok pracowała policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Na miejscu obecny był również prokurator i biegły z zakresu medycyny sądowej. 

Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Ciało noworodka zostało skierowano na sekcję, celem dokładnego ustalenia czasu i przyczyny zgonu. Od tej pory policjanci z powiatu oleśnickiego intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem sprawy, a także ustaleniem i odnalezieniem matki dziecka. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie weryfikowali każdą informację dotyczącą tej sprawy.

W efekcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności, ustalono, a następnie zatrzymano mieszkankę gminy Bierutów, podejrzewaną obecnie o dzieciobójstwo. Zebrany przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia kobiecie takiego zarzutu.

Przypomnijmy, że w świetle kodeksu karnego matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, co może także wpłynąć na zmianę lub uzupełnienie kwalifikacji czynu, a co się z tym wiąże także odpowiedzialności prawnej.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony