Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody gwałciciel aresztowany

Data publikacji 01.07.2016

Czujność mieszkańców miasta pozwoliła na zatrzymanie gwałciciela, który w nocy ze środy na czwartek usiłować zgwałcić 40-latkę. Teraz najbliższe miesiące spędzi w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Chwile grozy przeżyła 40-letnia mieszkanka Tarnowa w środę wieczorem. Wracając do swojego domu przez tereny zielone w okolicy sklepu spożywczego została zaczepiona przez mężczyznę. Ten wykorzystując siłę fizyczną, bijąc po głowie, brzuchu, dusząc wciągnął kobietę w krzaki i usiłował doprowadzić do obcowania płciowego. Napadnięta broniła się i krzyczała wzywając pomocy. Ratunek przyszedł w odpowiednim momencie. Jeden ze świadków zdarzenia natychmiast powiadomił policję, kolejny przechodzień, zaalarmowany krzykiem kobiety, wdał się w bójkę ze sprawcą gwałtu. W tym czasie przybył wezwany na miejsce patrol policji, który zatrzymał napastnika. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec Tarnowa, wcześniej już karany za podobne przestępstwa.

Młody mężczyzna przyznał się do zarzutów usiłowania zgwałcenia oraz uszkodzenia ciała. Policjanci doprowadzili niedoszłego gwałciciela do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która wniosła do tarnowskiego Sądu zastosowanie aresztu. Sąd Rejonowy w Tarnowie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w związku z art. 197 i 157 kodeksu karnego prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Za przestępstwa określone w tych artykułach grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. 

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony