Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za zabójstwo

Data publikacji 05.07.2016

Kryminalni z Bielan we współpracy z żoliborską prokuraturą zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa. 38-letni Artur R., 39-letni Artur Ł. oraz 30-letni Jakub K. trafili na 3 miesiące do aresztu. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo mężczyznom może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan kilka dni temu zostali poinformowani, że w altanie śmietnikowej przy ulicy Przybyszewskiego leży mężczyzna nie dający oznak życia. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjną załogę. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora rejonowego. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz dokonała jego szczegółowych oględzin. 

W tym samym czasie policjanci ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem, przesłuchiwali świadków i weryfikowali spływające na bieżąco informacje. W trakcie dalszej pracy dochodzeniowo-śledczej, funkcjonariusze ustalili, że początek tragedii miał miejsce w jednej z piwnic na terenie Bielan, nieopodal miejsca, gdzie znaleziono ciało. Z zebranych danych wynikało, że bezpośredni udział z tym zdarzeniem mogli mieć Artur Ł. i Jakub K. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez bielańskich kryminalnych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie 39-latkowi i 30-latkowi zarzutu zabójstwa. W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że związek z tym przestępstwem ma jeszcze Artur R. 38-latek został zatrzymany dwa dni temu. Wobec trzech mężczyzn sąd, na wniosek prokuratury, zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. Mężczyznom grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mm)

  • zatrzymany
  • zatrzymany
  • zatrzymany
Powrót na górę strony