Policjantka z medalami

Data publikacji 05.07.2016

Puławska policjantka sierż. Danuta Woszczek w przeciągu dwóch dni wygrała dwa biegi. W sobotę w Opolu na 1500 m. zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski w kategorii K35, a w niedzielę reprezentując Komendę Policji w Puławach wygrała morderczy bieg górski w Limanowej na 7 km. Gratulujemy sukcesów!

W miniony weekend puławska policjantka sierż. Danuta Woszczek wygrała dwa biegi. W sobotę w Opolu nasza koleżanka wystartowała w Mistrzostwach Polski w kategorii K35 na dystansie 1500 metrów. W tym biegu była bezkonkurencyjna, zdobywając złoty medal.

Następnego dnia, w niedzielę, przeniosła się do Limanowej, gdzie w „Limanowia Forest” reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Puławach w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Trasa Forresta przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie w fatalnych warunkach atmosferycznych. A prowadzi ona na "Miejską Górę" (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż - najwyższy stalowy krzyż w Polsce. W tym biegu pokonała 87 biegaczek i tym samym obroniła tytuł mistrzyni z zeszłego roku.

W trakcie biegu funkcjonariusze Policji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Region IPA Limanowa, przeprowadzili wiele akcji prewencyjnych oraz charytatywnych.