Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli skradziony motocykl – był zakopany na łące

Data publikacji 06.07.2016

Był schowany i zakopany na łące na obrzeżach Wałbrzycha. Policjanci odnaleźli skradziony na początku maja br. motocykl warty ponad 30 tysięcy złotych oraz zatrzymali w tej sprawie 35-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Wałbrzycha podejrzany jest o kradzież czterech motocykli spod centrum rekreacyjnego na terenie miasta. Po tym jak 35-latek usłyszał zarzut został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzież czterech motocykli. Podczas prowadzonych czynności policjanci odnaleźli jeden z ukrytych na łące motocykl warty 32 tysiące złotych.

Wałbrzyska policja 7 maja br. została powiadomiona o kradzieży czterech motocykli z terenu parkingu jednego z centrów rekreacyjnych na terenie miasta. Jak się okazało, nieznani wówczas sprawcy nad ranem zabrali jednoślady. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, a sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie może znajdować się jeden ze skradzionych motocykli. Pojazd został przez policjantów odnaleziony na obrzeżach miasta na łące. Był owinięty w folię i zakopany w ziemi.

Policjanci w dalszym ciągu ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie oraz prowadzą czynności, które pozwolą odzyskać pozostałe motocykle.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mm)

 

  • odnaleziony motocykl owinięty w folię
  • odnaleziony motocykl
  • odnaleziony motocykl
Powrót na górę strony