Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa postawa 10-latka wybawiła z opresji dorosłego mężczyznę

Data publikacji 06.07.2016

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim insp. Jacek Drozdowski podziękował 10-letniemu mieszkańcowi miasta za wzorową postawę. Kilka dni temu chłopiec widząc pijanego mężczyznę, chwiejącego się nad strugą, zadzwonił po pomoc. Gdy policjanci pojechali na miejsce zastali tam już mężczyznę leżącego w wodzie. Dzięki właściwej reakcji dziecka pomoc do mężczyzny dotarła w ostatniej chwili.

W minioną sobotę (02.07.2016) oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Na numer alarmowy policji zadzwonił chłopiec, który na terenie miasta widział nietrzeźwego mężczyznę, siedzącego na murku przy cieku wodnym. Z relacji zgłaszającego dziecka wynikało, że mężczyzna chwieje się i może wpaść do wody. Oficer dyżurny natychmiast wysłał tam patrol. Na miejscu policjanci zastali chłopca, który wskazał im miejsce, gdzie widział mężczyznę.  

Policjanci zauważyli, że wskazany leży już w wodzie i niezwłocznie go z niej wyciągnęli. Na miejsce wezwali także załogę karetki pogotowia. Na szczęście okazało się, że mężczyzna jest przytomny, nie posiada obrażeń i nie potrzebuje pomocy medycznej, a jego stan wynika z upojenia alkoholowego. Ze względu na okoliczności zagrażające jego życiu i zdrowiu funkcjonariusze doprowadzili go do komendy policji i tam osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do czasu wytrzeźwienia.

Policyjna interwencja była możliwa dzięki właściwej reakcji 10-latka, który nie pozostał obojętny na zagrożenie w jakim znalazł się nietrzeźwy mężczyzna. Być może w ten sposób uratował mu życie.

Dziś (06.07.2016) insp. Jacek Drozdowski Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim podziękował Norbertowi za jego wzorowe zachowanie i na ręce chłopca wręczył list gratulacyjny oraz drobne upominki. 

Szczególne podziękowania otrzymała także mama chłopca. 

„Postawa 10-latka, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. To pokazuje jak ważne jest, abyśmy reagowali, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji. Właściwa reakcja Norberta powinna być wzorem i przykładem do naśladowania dla innych osób. Rozsądek, jakim wykazał się młody bohater zasługuje na pochwałę i ogromny szacunek ze strony dorosłych - podkreślił insp. Jacek Drozdowski.

(KWP Olsztyn / mm)

 

Powrót na górę strony