Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka w czasie wolnym od służby uratowała niedoszłego samobójcę

Data publikacji 07.07.2016

Szybka reakcja policjantki z Poddębic uratowała życie 36-letniemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Trafił już pod opiekę lekarzy.

6 lipca 2016 roku po godzinie 22.00 dyżurny z poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej 36-letni syn zamknął się w pokoju i ma zamiar odebrać sobie życie. Dyżurny poddębickiej policji natychmiast skierował tam patrol, który na miejscu zastał już policjantkę będącą w tym czasie po służbie i jej szwagra udzielających pomocy mężczyźnie.

Z ustaleń wynika, że kilkanaście minut wcześniej 36-latek zamknął się w jednym z pokoi i próbował popełnić samobójstwo przez powieszenie. Widząc to, matka desperata natychmiast zadzwoniła po pomoc. Krzyk przerażonej kobiety usłyszała policjantka z Poddębic mieszkająca w pobliżu, która wraz ze swoim szwagrem przybiegła na miejsce zdarzenia.

Widząc że nie ma czasu do stracenia obydwoje wypchnęli zamknięte od wewnątrz drzwi i dostali się do pomieszczenia, w którym znajdował się desperat. Mężczyzna wisiał na kablu, który był zaczepiony do haka przy suficie. Widząc tą dramatyczną sytuację natychmiast ruszyli mu na ratunek odcinając pętlę. To był decydujący moment z uwagi na to, że 36-latek był już nieprzytomny.

Policjantka natychmiast podjęła reanimację ratując mu życie. Po odzyskaniu przytomności desperat został przekazany załodze ratownictwa medycznego, która przewiozła go do szpitala gdzie pozostaje na obserwacji.

KWP Łódź / ig

Powrót na górę strony