Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ograbili cmentarz

Myszkowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat, którzy z cmentarza wojennego w Kotowicach ukradli żeliwne krzyże. Łupem złodziei padło 80 takich sztuk o wartości 104 tys. zł. W większości policjanci odzyskali już skradzione mienie. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Myszkowa zostali zawiadomieni przez Urząd Miasta i Gminy w Żarkach o tym, że w czerwcu nieznani sprawcy dokonali kradzieży krzyży z terenu cmentarza wojennego w Kotowicach. Straty oszacowano na kwotę 104 tys. zł.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą błyskawicznie wpadli na trop złodziei. Ustalili i namierzyli dwóch mieszkańców Siamoszyc, którzy jak się okazało mieli związek z przestępstwem. Wczoraj śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat, którzy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Prokurator postawił im zarzut. Obaj mogą trafić za kraty nawet na 8 lat. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Śledczy odzyskali w większości skradzione mienie. Teraz dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony