Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa z Żar pomaga dzieciom

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, st. post. Żaneta Migas postanowiła pomóc dzieciom, skłoniła ją do tego interwencja, w której uczestniczyła. Zorganizowała akcję na portalu społecznościowym. Odezwało się dużo osób, które przekazały zabawki i ubranka dla dzieci. Dary już trafiły do potrzebujących.

St. post. Żaneta Migas, przez wiele lat była wolontariuszką w PCK. Działała w domu samotnej matki. Kilka lat była ratowniczką w Społecznej Krajowej Sieci Ratownictwa w żagańskm Sztabie Rejonowym. Jak opowiada policjantka, pomysł na zorganizowanie zbiórki narodził się, kiedy po interwencji, wspólnie z pracownikami pomocy społecznej zawoziła dziecko do pogotowia rodzinnego. Tam zobaczyła dzieci, które przywożone są często w jednym ubranku, które mają na sobie. Później przebywają w rodzinie zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego do czasu wyjaśnienia ich sytuacji prawnej. Potrzeby maluchów są duże i wszystko może się przydać.

Akcja ogłoszona na portalu społecznościowym przez Żanetę przerosła jej oczekiwania. Zgłosiło się bardzo dużo osób o dobrym sercu, mieszkańców powiatu żarskiego i żagańskiego. Przynosili ubranka, buciki, pościele, zabawki, wszystko co może się przydać w codziennym życiu maluchów. We wtorek (5.07.2016) wszystkie przedmioty ze zbiórki dzielnicowi: st. post. Żaneta Migas oraz post. Zbigniew Kolada przekazali potrzebującym.

Akcja była możliwa dzięki osobom, które przekazały dary. Dlatego dziękujemy za okazaną pomoc i dobre serce.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

  • policjanci dostarczają zgromadzone dary
  • policjanci przywieźli zgromadzone dary
Powrót na górę strony