Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymali sprawców kradzieży towaru ze sklepu

Data publikacji 08.07.2016

Policjantka służby kryminalnej i dzielnicowy z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą, będąc po służbie, zatrzymali dwóch sprawców kradzieży towaru ze sklepu. Ich 16-letniego wspólnika, niespełna pół godziny później, zatrzymał umundurowany patrol.

Wczoraj (07.07.16) policjantka i jej kolega z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą wracali ze służby prywatnym samochodem, gdy na ul. Stodólnej zauważyli wybiegających ze sklepu dwóch mężczyzn z pakunkiem i biegnące za nimi sprzedawczynie. Funkcjonariusze od razu zawrócili i ruszyli do działania. W momencie, gdy zorientowali się, że uciekający duet sprawców kradzieży ze sklepu próbuje wsiąść do podjeżdżającego po nich mitsubishi carisma, zablokowali kierowcy auta drogę ucieczki. Po chwili, funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekinierów i prowadzącego samochód, których przekazali wezwanemu na miejsce patrolowi w służbie.

Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Włocławka, w wieku 19 i 24 lata. Jednemu z trójki wspólników udało się uciec, ale nie na długo. Niespełna pół godziny później bowiem i on został zatrzymany przez mundurowych. Wpadł w ich ręce na drodze w miejscowości Strachoń. Szybko wyjaśniło się, że zatrzymany 16-latek jest poszukiwany przez włocławskich policjantów w celu doprowadzenia go do placówki opiekuńczej. Miał on przy sobie dwie nieswoje legitymacje szkolne, w tym jedną, do której wkleił własne zdjęcie.

Skradzione ze sklepu artykuły spożywcze, o łącznej wartości ponad 260 zł., zostały odzyskane w całości.

Dwaj dorośli wspólnicy za swoje bezprawne zachowanie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł. O konsekwencjach, jakie poniesie nastolatek, wkrótce zadecyduje sąd rodzinny. Póki co, jeszcze tego samego dnia, został on przewieziony tam, gdzie zgodnie z wcześniejszym postanowieniem sądu powinien przebywać.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Powrót na górę strony