Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradła klientów na pół miliona

Data publikacji 12.07.2016

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 28-letnią mieszkankę powiatu kieleckiego podejrzaną o fałszowanie dokumentacji, szereg oszustw oraz przywłaszczenie blisko 500 tys. złotych. Za czyny których dopuściła się zatrzymana grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu funkcjonariusze rozpracowywali sprawę dotyczącą szeregu nieprawidłowości związanych z przywłaszczeniem pieniędzy pochodzących z kont oszczędnościowych w jednej z placówek finansowych na terenie Kielc. Po skrupulatnym przeanalizowaniu zebranych materiałów, dowody wskazywały na 28-letnią pracownicę placówki finansowej.

Wczoraj, 11.07.br., policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mieszkankę powiatu kieleckiego, którą podejrzewają o wieloletnie okradanie kont klientów placówki. W trakcie czynności okazało się, że kobieta pozyskując pieniądze dodatkowo fałszowała i podrabiała dokumentację dzięki której pozyskała blisko 500 tys. złotych. Nielegalnym procederem pozyskiwania środków finansowych miała trudnić się od 2010 roku do czerwca roku bieżącego.

O dalszym losie zatrzymanej 28-latki zadecyduje teraz sąd. Za przestępstwa których się dopuściła grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja