Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Drzwi Otwarte” opolskiej Policji

Komendę Wojewódzką Policji w Opolu tłumnie odwiedzili mieszkańcy regionu opolskiego. W ramach "Drzwi otwartych" zwiedzający mogli zobaczyć między innymi policyjne laboratorium, stanowisko kierowania, strzelnicę oraz gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Drzwi komendy otworzyły się dla mieszkańców o godzinie 10:00, chętni mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują opolscy policjanci.

Wycieczka rozpoczęła się od biura przepustek. Później policjanci oprowadzali grupy po poszczególnych stanowiskach. W laboratorium kryminalistycznym można było zobaczyć między innymi pracownię daktyloskopii i traseologii. Kolejnym punktem była sala konferencyjna, gdzie znajdowała się wystawa, poświęcona 97. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Niewątpliwą atrakcją była również możliwość zobaczenia nowoczesnej strzelnicy, gdzie funkcjonariusze na co dzień doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się multimedialny symulator. Można było zobaczyć również stanowisko kierowania, skąd dyżurny koordynuje prace policjantów w całym województwie. Z uwagi na obowiązki służbowe Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, tylko nielicznym udało się zobaczyć gabinet.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja