Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 6 – latka

Data publikacji 14.07.2016

Intensywne poszukiwania prowadzone przez lubańskich policjantów doprowadziły do odnalezienia 6 – letniego chłopca przebywającego podczas wakacji u rodziny. O zaginięciu dziecka funkcjonariuszy powiadomiła jego mama. Chłopiec wyszedł przez nikogo niezauważony z mieszkania dziadków. Na spacer, na który udał się w nieznanym kierunku, wybrał się razem z psem. Zaginionego odnaleziono na drugim końcu miasta. Siedział na ławce w pobliżu jednego z przedszkoli.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzili intensywne poszukiwania za zaginionym 6 – letnim chłopcem, przebywającym podczas wakacji u rodziny. Policjantów o zaginięciu chłopca powiadomiła jego mama, mieszkanka województwa lubuskiego.

z relacji zgłaszającej wynikało, że syn około południa wyszedł przez nikogo niezauważony z mieszkania dziadków. Na spacer, na który udał się w nieznanym kierunku, wybrał się razem z psem. W związku z przekazanymi informacjami, policjanci rozpoczęli niezwłocznie intensywne poszukiwania.

Sprawdzano dokładnie teren miasta. Przeszukiwano ulice i miejsca, w których chłopiec mógł się znajdować. Informacje o zaginionym policjanci przekazywali też mieszkańcom, prosząc ich o pomoc. Sprawdzano każdą informację.

Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. 6 – latka odnaleziono po około dwóch godzinach od zgłoszenia na jednej z ulic położonych na drugim końcu miasta. Chłopiec siedział razem z psem w pobliżu jednego z przedszkoli. W rozmowie z policjantami stwierdził ze się zgubił. Nie wiedział, gdzie się znajduje i jak wrócić do domu.

Na jego ślad funkcjonariusze wpadli dzięki informacji przekazanej przez osoby, napotkane wcześniej przez prowadzących poszukiwania policjantów, a z którymi funkcjonariusze rozmawiali na temat zaginionego dziecka. Chłopiec cały i zdrowy wrócił do domu.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony