Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji na Święcie Policji w Siemiatyczach

Data publikacji 16.07.2016

Dzisiaj w Siemiatyczach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 97 rocznicy powstania Polskiej Policji. W uroczystościach uczestniczył Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. Obchody święta uświetniła również Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

Wczoraj na placu przed Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach siemiatyccy policjanci obchodzili 97 rocznicę powstania Polskiej Policji. W uroczystym apelu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan insp. Daniel Kołnierowicz i Biskup Antoni Dydycz Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej. W uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele instytucji samorządowych, prokuratury rejonowej, duchowieństwa oraz służb mundurowych. W obecności zaproszonych gości 33 funkcjonariuszy otrzymało akty nominacji na wyższe stopnie policyjne oraz dodatkowo najbardziej zaangażowani i oddani służbie policjanci otrzymali nagrody motywacyjne.

Uroczystości uświetniła także Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Ponadto, z myślą o mieszkańcach Siemiatycz, mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci, gdyż można tam było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Każdy miał również możliwość dowiedzieć się, co to jest i na jakich zasadach działa nowe policyjne narzędzie informatyczne, jakim jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w jaki sposób z niej korzystać.

KWP Białystok

Powrót na górę strony