Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie groźnego wypadku

Data publikacji 20.07.2016

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o spowodowanie wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku poszkodowana odniosła ciężkie obrażenia ciała. Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany, ukrywał się przed Policją. Funkcjonariusze ustalili, że może on przebywać u swojego kolegi i tam też wpadł w ich ręce. Chcąc uniknąć zatrzymania, mężczyzna próbował jeszcze uciec przez okno, jednak bezskutecznie. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

16 lipca br. około 20:20 w Karpaczu, na ulicy Sikorskiego, doszło do wypadku w wyniku którego 68-letnia kobieta odniosła ciężkie obrażenia ciała. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Od soboty do wczoraj, 18 lipca br., mężczyzna ukrywał się przed Policją.

Prowadząc czynności w tej sprawie, funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej Policji uzyskali informację, że poszukiwany może ukrywać się w mieszkaniu swojego kolegi. Kiedy zapukali do drzwi nikt im nie otworzył. Funkcjonariusze usłyszeli jednak dźwięk otwieranego okna. Okazało się, że 23-latek, mieszkaniec gminy Podgórzyn, podjął jeszcze próbę ucieczki i wyskoczył z I piętra. Na dole jednak czekali już na niego policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Mężczyźnie za spowodowanie wypadku, w którym poszkodowana odniosła ciężkie obrażenia ciała i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Zatrzymany podejrzany o spowodowanie groźnego wypadku

Pobierz plik Zatrzymany podejrzany o spowodowanie groźnego wypadku (format mp4 - rozmiar 4.49 MB)

Powrót na górę strony