Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwie skradzione ciężarówki

Data publikacji 20.07.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi odnaleźli i zabezpieczyli dwa samochody ciężarowe pochodzące z przestępstwa. Wartość odzyskanych pojazdów to co najmniej 212 tysięcy złotych.

19 lipca br. funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej pojawili się przy jednym z parkingów strzeżonych przy ulicy 11-listopada w Łodzi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mogą znajdować się tam pojazdy ciężarowe, pochodzące z przestępstwa.

Policjanci podczas prowadzonych działań zabezpieczyli mercedesa typu wywrotka, który został skradziony z 14 na 15 czerwca 2016 roku z terenu Jędrzejowa w woj. świętokrzyskim. Pokrzywdzony oszacował wartość ciężarówki na 160 tysięcy złotych. Drugi zabezpieczony pojazd to mercedes typu betoniarka, który został skradziony w nocy z 30 na 31 maja br. z terenu Kępna w województwie wielkopolskim. Wówczas właściciel ciężarówki wycenił straty na 52 tysiące złotych.

Oba samochody trafiły na parking depozytowy i w najbliższym czasie zostaną przekazane prawowitym właścicielom. Policjanci prowadzą działania zmierzające do ustalenia osób mogących stać za kradzieżami odzyskanych ciężarówek.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony