Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Poznaniu

Data publikacji 20.07.2016

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy i pracowników Policji. Data Święta Policji. Czas awansów i odznaczeń, podziękowań za trudy codziennej służby. Podczas uroczystej zbiórki w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w podniosłej atmosferze awanse i odznaczenia odebrało 131 policjantów i pracowników Policji.

Tegoroczne Święto Policji w Poznaniu rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. w kościele garnizonowym wielkopolskiej Policji. Główne obchody w tym roku miały miejsce w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. To właśnie tam zgromadzili się przedstawiciele odznaczonych i awansowanych policjantów i pracowników Policji, kadra kierownicza oraz zaproszeni goście. Organizatorami tego wydarzenia byli: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i ZW Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. W całym województwie awans na wyższy stopień otrzymało 2350 policjantów i policjantek.

Uroczystość, na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Trawińskiego, swoją obecnością uświetnił I Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Szymczyk. Obecny był również Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, Zastępca Prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński oraz przedstawiciele służb współpracujących z Policją, a także przedstawiciele NSZZP i NSZZPP – podinsp. Andrzej Szary i pani Lucyna Jaworska-Wojtas.

97 rocznica powstania Policji Państwowej to czas podsumowań, refleksji nad obecną sytuacją oraz moment na spojrzenie w przyszłość. Lecz przede wszystkim jest to okazja do podziękowania za codzienną służbę kilkutysięcznej rzeszy policjantek, policjantów i pracowników Policji. Sumiennie wykonywane każdego dnia obowiązki, mają bezpośrednie przełożenie na poprawę bezpieczeństwa w województwie wielkopolskim oraz na wzrost społecznego zaufania do Policji. Komendant Główny i Komendant Wojewódzki osobne podziękowania skierowali do policyjnych rodzin, bez których wsparcia i wyrozumiałości, policyjna służba nie byłaby możliwa.

Wszystkim odznaczonym, awansowanym i nagrodzonym gratulujemy!

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony