Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie przerwał rodzinny dramat 11- letniej dziewczynki

Data publikacji 21.07.2016

Szczycieńscy policjanci wszczęli procedurę Niebieskie Karty w stosunku do 51-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad 11-letnia córką swojej konkubiny. Roztrzęsiona dziewczynka zapukała do mieszkania szczycieńskiego policjanta z prośbą o pomoc. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i powiadomił oficera dyżurnego o trudnej sytuacji rodzinnej dziecka. Sprawca przemocy domowej miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany.

W minioną środę około godziny 21.00 policjant szczycieńskiej komendy poinformował oficera dyżurnego, że do drzwi jego mieszkania zapukała 11-latka z prośbą o pomoc. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i wysłuchał roztrzęsioną, zapłakaną dziewczynkę. W trakcie rozmowy okazało się, że konkubent matki znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna wyzywał ją słowami wulgarnymi, uderzał i groził pozbawieniem życia. 11-latka odważyła się opowiedzieć funkcjonariuszowi o swoim rodzinnym dramacie ponieważ obawiała się o życie swoje i mamy.

Na miejsce interwencji natychmiast został skierowany patrol policji. Okazało się, że sprawca przemocy domowej miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. 51-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie narusza podstawowe prawa człowieka, w tym prawo do życia i zdrowia oraz poszanowania godności osobistej. Każdy ma prawo do życia w wolności od strachu, poniżenia, wymuszeń. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twoje stronie. Zadzwoń pod numer 112 lub 997 . Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.

(KWP Olsztyn / mm)

Powrót na górę strony