Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu złodziei

Data publikacji 22.07.2016

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, będąc w czasie wolnym od służby i przejeżdżając przez miasto zauważył trzech mężczyzn, którzy chwilę wcześniej ukradli elektronarzędzia z zaparkowanego samochodu. Funkcjonariusz cały czas ich obserwując, powiadomił dyżurnego komendy. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant, na co dzień zajmujący się sprawami nieletnich w pułtuskiej komendzie, podczas przejeżdżania przez miasto zauważył trzech mężczyzn, których kojarzył z wcześniejszych spraw związanych z łamaniem prawa. Mężczyźni nieśli elektronarzędzia i zachowywali się nerwowo. Funkcjonariusz cały czas ich obserwując powiadomił dyżurnego komendy, który natychmiast wysłał patrol we wskazane miejsce. Jak się szybko okazało, policyjne przeczucie nie zawiodło funkcjonariusza. Mężczyźni chwilę przed zatrzymaniem ukradli elektronarzędzia z jednego z zaparkowanych przy ogródkach działkowych samochodów.

Zatrzymanych mężczyzn - mieszkańców Pułtuska - przewieziono do komendy, gdzie trafili do policyjnego aresztu. Dziś usłyszą zarzuty kradzieży. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane narzędzia zostały zwrócone właścicielowi.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony