Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny „wnuczek” zatrzymany

Data publikacji 22.07.2016

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. Z ustaleń mundurowych wynika, że werbował on ludzi, którzy odbierali później pieniądze od oszukanych seniorów. 37-latek usłyszał już 13 zarzutów oszustw oraz ich usiłowań. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj, 21.07.br., policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali mieszkańca Żyrardowa podejrzewanego o udział w dokonywaniu oszustw metodą na tzw. wnuczka.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że werbował on ludzi, którzy odbierali później pieniądze od oszukanych seniorów. 37-latek nie działał sam. Dwóch jego kompanów białostoccy policjanci zatrzymali już w maju, mężczyźni przebywają obecnie w areszcie.

Schemat działania sprawców był zawsze podobny. Na telefon stacjonarny ofiary dzwonił oszust przedstawiając się za policjanta. Następnie rzekomy mundurowy prosił o pomoc w akcji mającej na celu zatrzymanie przestępców okradających lokaty i konta bankowe. Pod takim pretekstem sprawcy zdobywali zaufanie seniorów i nakłaniali swoich rozmówców do pobrania i przekazania im pieniędzy. Z 13 takich zdarzeń w 3 przypadkach oszustom udało się wyłudzić pieniądze.

Łącznie ofiary przestępców straciły w ten sposób ponad 150 tysięcy złotych. Z dotychczasowych informacji policjantów wynika, że sprawcy działali w Białymstoku, Głogowie Małopolskim i Rzeszowie.

Mieszkaniec Żyrardowa usłyszał już wczoraj 13 zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KWP Białystok / ig

Powrót na górę strony