Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał oszusta

Data publikacji 23.07.2016

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław – Leśnica, choć w służbie jest zaledwie od 6 miesięcy, już wykazał się ogromnym zaangażowaniem. Będąc w czasie wolnym od służby, w wyniku podjętych działań zatrzymał mężczyznę, który wyłudził od jednego z wrocławian pieniądze w kwocie 1800 złotych w zamian za przesyłkę, która w rzeczywistości okazała się pustym opakowaniem. Podejrzany już usłyszał zarzuty. Jak ustalili policjanci mężczyzna działał w ten sposób na terenie kraju.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, na terenie wrocławskiego Grabiszynka. Policjant z komisariatu w Leśnicy, przebywając w swoim mieszkaniu, usłyszał dobiegające z zewnątrz wołanie o pomoc. Z balkonu zauważył grupę ludzi próbujących wyciągnąć z samochodu mężczyznę. Ten usiłował odjechać z miejsca, ruszając na przemian do przodu i do tyłu.

Policjant natychmiast zbiegł na dół. Tam dowiedział się od pokrzywdzonego mężczyzny, że podejrzany siedzący w samochodzie oszukał go. Z relacji mężczyzny wynikało, że kupił telefon na portalu aukcyjnym. Po dostarczeniu towaru przez podejrzanego, zapłacił za kupiony telefon 1800 złotych. Po przekazaniu pieniędzy, pokrzywdzony stwierdził, że opakowanie jest puste.

Policjant natychmiast podjął działania w celu uniemożliwienia podejrzanemu ucieczki. O zatrzymaniu przez funkcjonariusza podejrzanego mężczyzny, powiadomiono Komisariat Policji Wrocław – Grabiszynek. Zatrzymany, którym okazał się 60 – letni mieszkaniec województwa łódzkiego, został przewieziony do komisariatu, gdzie wykonano z jego udziałem dalsze czynności.

Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa. Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili też, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo, jakie mężczyzna ma na swoim koncie. Podejrzany dopuścił się podobnych czynów jeszcze, w co najmniej kilku przypadkach na terenie kraju.
Obecnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony