Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier z narkotykami zatrzymany przez policjantów CBŚP - przemycał marihuanę z Hiszpanii

Data publikacji 25.07.2016

Prawie 6 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 300 tys. złotych i trzy pojazdy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Gdańska współpracując ze strażą graniczną. Narkotyki ukryte były w specjalnych skrytkach w podwójnej podłodze volkswagena golfa. Dwóch zatrzymanych mężczyzn: 56-letni Tadeusz T. i 38-letni Krzysztof P. usłyszało zarzut przemytu narkotyków. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15.

Funkcjonariusze CBŚP w Gdańsku wspólnie z Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku pracowali nad rozpoznaniem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym obrotem narkotyków - głównie marihuany. Jak ustalili policjaci, członkowie grupy przestępczej przemycali narkotyki wykorzystując do tego specjalnie przygotowane pojazdy. 56-letniego Tadeusza T., mieszkańca powiatu Starogard Gdański, policjanci zatrzymali w jednej z miejscowości pod Zieloną Górą. Mężczyzna kierował volkswagenem golfem. Okazało się, że w pojeździe zamontowana była podwójna podłoga, w której przygotowano specjalnie skrytki. Wewnątrz policjanci odkryli prawie 6 kg marihuany.

Funkcjonariusze zatrzymali także odbiorcę narkotyków - 38-letniego mieszkańca Zielonej Góry. Po zarzutach obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Jak wynika z szacunków, czarnorynkowa wartość narkotyków to równowartość około 300 tys. złotych. Prawdopodobnie na rynek polski trafiały one z Hiszpanii. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli trzy pojazdy o wartości 42 tys. złotych, które prawdopodobnie służyły do przestępczego procederu, a także pieniądze: 3600 zł i 100 Euro.

Za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

(CBŚP / mw)

Film Kurier z narkotykami zatrzymany przez policjantów CBŚP - przemycał marihuanę z Hiszpanii

Pobierz plik Kurier z narkotykami zatrzymany przez policjantów CBŚP - przemycał marihuanę z Hiszpanii (format mp4 - rozmiar 4.03 MB)

Powrót na górę strony