Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Data publikacji 25.07.2016

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał po pościgu mężczyznę podejrzanego o kradzież na jednej ze stacji paliw. Łupem sprawcy padł olej silnikowy. Skradzione mienie, odzyskane przez policjanta, wróciło do właściciela. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło przed południem. Policjant będący w dniu wolnym od służby, na jednej ze stacji paliw na wrocławskich Krzykach, zauważył mężczyznę, który podszedł do regału, wziął 4 – litrowy kanister z olejem silnikowym, a następnie szybko wyszedł z budynku stacji paliw, nie płacąc za towar.

Funkcjonariusz widząc całą sytuację ruszył za podejrzanym w pościg. Zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej na ul. Ślężnej. Okazał się nim 34–letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Po zatrzymaniu funkcjonariusz powiadomił o zdarzeniu dyżurnego Policji.

Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, celem wykonania dalszych czynności. Skradzione mienie, odzyskane przez policjanta, wróciło do właściciela. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Zatrzymany, był już wcześniej notowany za kradzież.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony