Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał ponad 3 promile

Data publikacji 25.07.2016

W czasie wolnym od służby policjant zatrzymał 38-letniego kierowcę volkswagena, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie niemal taranował i zmuszał do ucieczki inne pojazdy znajdujące się na jego drodze.

W sobotę, 23.07.br., po południu, funkcjonariusz wydziału kryminalnego z komisariatu Policji z warszawskiego Okęcia w czasie wolnym przejeżdżał swoim samochodem przez teren gminy Piaseczno. W pewnym momencie zauważył jadącego z naprzeciwka kierowcę volkswagena, który swoją jazdą zmuszał innych uczestników ruchu do ucieczki, w tym do niebezpiecznych zjazdów do przydrożnych rowów.

Widząc to zagrożenie, 36-letni policjant natychmiast zareagował i niezwłocznie o kierowcy volkswagena poinformował oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Równocześnie podjął, jak się po chwili okazało, skuteczną próbę zatrzymania pirata drogowego.

Funkcjonariusz zabrał ze stacyjki volkswagena kluczyki, a policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna zatrzymali, jak się okazało, kompletnie pijanego 38-latka. Miał on w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy, nie uniknie również odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu.

(KSP / mm)

Powrót na górę strony