Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wskoczył na ,,główkę’’ do półmetrowej wody - uratowali go policjanci

Data publikacji 25.07.2016

Dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, w czasie wolnym od służby, uratowało życie 24-latkowi, który skoczył na ,,główkę’’ do rzeki, której poziom wody wynosił pół metra. Jak się okazało, młody mężczyzna, który był nietrzeźwy, doznał urazu kręgosłupa i trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 24.07.br., przed godziną 17:00, na rzece Pilica w gminie Kluczewsko. Asp.sztab. Grzegorz Wojewoda i sierż. sztab. Łukasz Bakalarz z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie w czasie wolnym od służby płynąc kajakami zauważyli, jak młody mężczyzna skacze ze skarpy do wody. Jeden z policjantów wiedział dobrze, że w tym miejscu rzeka jest dość płytka. 

Gdy zauważyli, że mężczyzna nie wypływa ruszyli mu na pomoc. Funkcjonariusze wspólnie z jednym ze znajomych mężczyzny ostrożnie wyciągnęli go na brzeg i powiadomili służby ratunkowe.

Jak się okazało, mężczyzną, który wskoczył do wody okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który wspólnie ze znajomymi uczestniczył w spływie kajakowym. Okazało się również, że był on nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu. Młody człowiek doznał urazu kręgosłupa i trafił do szpitala.

Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja stróżów prawa nieodpowiedzialny młody człowiek mógłby nawet stracić życie. Przypominamy o podstawowej zasadzie, aby nie łączyć picia alkoholu z wypoczynkiem nad wodą i kąpielami. Jak bowiem wynika z obserwacji, najczęściej to alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa prowadzi do tragedii.

(KWP Kielce / mm)

Powrót na górę strony