Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 83–letniej kobiety – w odnalezieniu pomógł policyjny śmigłowiec

Data publikacji 25.07.2016

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym policjanci, przewodnicy z psem tropiącym, strażacy i mieszkańcy przez kilka godzin poszukiwali zaginionej 83–letniej mieszkanki Libiąża. W akcji wykorzystano także śmigłowiec małopolskiej Policji. To właśnie z góry policjanci wypatrzyli zaginioną, która leżała w gęstych zaroślach. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii.

Policjanci z komisariatu w Libiążu w dniu 24.07.2016 około 13.00 przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 83-letniej mieszkanki Libiąża. Funkcjonariusze w rozmowie z rodziną zaginionej ustalili, że kobieta nic nie mówiąc wyszła rano z domu.

W związku z zaistniałą sytuacją natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. W działaniach brali udział funkcjonariusze Policji, strażacy, a także mieszkańcy Libiąża. Do akcji poszukiwawczej ściągnięto też psa tropiącego oraz użyto policyjnego śmigłowca.

To właśnie z policyjnego śmigłowca policjanci wypatrzyli zaginioną, która leżała w gęstych zaroślach w rejonie ulicy Brzozowej w Libiążu. 83–letnia kobieta wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Po dotarciu do niej, kobieta została na noszach przeniesiona do karetki pogotowia, która zabrała ją do chrzanowskiego szpitala. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony