Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe finały poszukiwań

Kluczborscy policjanci, strażacy i Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza całą noc szukali zaginionego 84-latka. Mężczyzna wieczorem wyszedł z domu, a gdy zapadł zmrok, stracił orientację w terenie i nie mógł znaleźć drogi powrotnej. Zaginionego odnalazł przewodnik wraz z psem służbowym. Mężczyzna leżał w rowie. Jego życiu już nic nie zagraża. Także funkcjonariusze z Kętrzyna poszukiwali zaginionej osoby. 56-latka została odnaleziona 3 kilometry od domu.

Wczoraj (26 lipca), tuż przed północą, policjanci z Kluczborka zostali powiadomieni o zaginięciu 84-latka. Jak ustalili mundurowi, mieszkaniec jednej z miejscowości pod Kluczborkiem wyszedł z domu około godziny 20:00 i nie powrócił.

Informacja o zaginionym 84-latku już po chwili trafiła do wszystkich policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Dodatkowo do służby ściągniętych zostało ponad 20 funkcjonariuszy i przewodnik z psem służbowym. Ponadto zaangażowano dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Opolską Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. Sprawdzano m.in. dworce PKP, PKS, pustostany, rejony leśne, zbiorniki wodne oraz szpitale.

Po kilku godzinach od zgłoszenia, przewodnik ze swoim czworonożnym podopiecznym odnaleźli zaginionego 84-latka. Mężczyzna leżał w przydrożnym rowie oddalonym o kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Policjantom tłumaczył, że wracał do domu kiedy zapadł zmrok, stracił orientację i zgubił się. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala.

To kolejny szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej osoby. Policjanci apelują do wszystkich, którzy opiekują się osobami starszymi i samotnymi, aby zwracali uwagę o jakiej porze i gdzie wybierają się np. na spacer.

----

Wczoraj, 26.07.2016 r., o godz. 08:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymał informację o zaginięciu 56-letniej kobiety. Jak wynikało ze zgłoszenia, mieszkanka gminy Barciany w nocy wyszła z domu w nieznanym kierunku.

Sytuacja była bardzo poważna, a wysoka tego dnia temperatura powietrza stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety. Natychmiast po zgłoszeniu, policjanci dowodzeni przez p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Kętrzynie nadkom. Marcina Danowskiego rozpoczęli poszukiwania. Policjanci, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skandawy, funkcjonariusze Straży Granicznej wypozażeni w drona, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy przeczesywali kompleksy leśne, pola i łąki. Przeszukiwali opuszczone zabudowania i okolice pobliskiego akwenu.

Na bieżąco sprawdzano wszystkie sygnały i miejsca, w których mogła być widziana mieszkanka gm. Barcian. Na miejsce skierowana została grupa poszukiwawczo-ratownicza Straży Pożarnej z Warszawy z dwoma psami specjalizującymi się w tego typu poszukiwaniach.

Około 20:30 kobieta została odnaleziona w odległości 3 km od miejsca zamieszkania. Na miejsce wezwano pogotowie. Lekarz stwierdził, że 56-latka nie potrzebuje hospitalizacji, dlatego została odwieziona do domu.

(KWP w Opolu / KWP w Olsztynie / ms)

  • KWP Opole
  • KWP Olsztyn
  • KWP Olsztyn
  • KWP Olsztyn
Powrót na górę strony