Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku

Data publikacji 27.07.2016

Nadszedł półmetek letnich wakacji. Na koloniach i obozach młodzież odpoczywa nad lubuskimi jeziorami. Piękna pogoda i duża ilość wczasowiczów powodują, że świebodzińscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca letniego wypoczynku.

Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie świebodzińskim powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na letni wypoczynek. Już od początku lipca funkcjonują obozy harcerskie, kolonie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby. Czuwa także Policja. Działania policjantów nie ograniczają się jedynie do kontroli takich miejsc. Policjanci poprzez liczne spotkania chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują zajęcia profilaktyczne, pogadanki oraz różne zabawy, które zachęcają do bezpiecznych zachowań.

Jedna z tego typu kontroli odbyła się we wtorek 26 lipca br. Policjanci ze świebodzińskiej komendy odwiedzili letni obóz harcerski z hufca ZHP Świdnica. Spotkania ze świdnickimi harcerzami to już tradycja, która narodziła się dzięki współpracy z nadkom. Robertem Topolskim z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Lekcja profilaktyki połączona z pokazem sprzętu oraz grami i zabawami, których głównym aspektem jest bezpieczeństwo, jest stałym punktem letniego wypoczynku na tym obozie. Tym razem również nie zabrakło rozmów o zasadach bezpieczeństwa, pytań i odpowiedzi z nagrodami oraz pokazu służbowego sprzętu policyjnego. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnej łodzi i rozmowa z policjantami pracującymi na wodzie. Spotkanie, jak zwykle zakończyło się wizytą w obozie żeglarskim, gdzie rozmawiano o bezpiecznych sposobach spędzania czasu nad wodą .

Podczas wakacji świebodzińscy policjanci skontrolowali już 28 miejsc letniego wypoczynku. Odwiedzono również 10 półkolonii, gdzie wypoczywają dzieci, które w tym roku nie wyjeżdżały ze swojego miejsca zamieszkania. Dotychczas nie stwierdzono żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku. Ponadto nad jeziorami o bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy. To oni patrolują jeziora zwracając uwagę na zagrożenia i przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

  • spotkanie policjantów z dziećmi
  • spotkanie policjantów z dziećmi
  • spotkanie policyjnych wodniaków z dziećmi
  • spotkanie policyjnych wodniaków z dziećmi
  • kontrola miejsca wypoczynku nad wodą
  • spotkanie policjantów z dziećmi

Film Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku

Opis filmu: Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku

Pobierz plik Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku (format mp4 - rozmiar 13.63 MB)

Powrót na górę strony