Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione ciągniki rolnicze o wartości około 350 tys. złotych

Odzyskane dwa ciągniki rolnicze, skradzione w Niemczech, których wartość szacuje się na kwotę około 350 tys. złotych, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Lubania. Skradzione maszyny ukryte były na jednej z prywatnych posesji. W sprawie zatrzymano mężczyznę podejrzanego o paserstwo. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, w wyniku podjętych działań, odzyskali dwa ciągniki rolnicze, skradzione na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych maszyn szacuje się na kwotę około 350 tys. złotych. Ciągniki policjanci odnaleźli na jednej z prywatnych posesji położonych w gminie Platerówka. Jeden z nich ukryty był w zabudowaniach gospodarczych.

W budynku mieszkalnym funkcjonariusze znaleźli również ukrywającego się przed nimi mężczyznę, będącego właścicielem posesji. Został on zatrzymany. W wyniku dalszych czynności i na podstawie zebranego materiału, 58-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Za czyn, o który jest podejrzany, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Odzyskane ciągniki rolnicze wróciły już do właściciela.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony