Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne psy w służbie na rzecz bezpieczeństwa pielgrzymów podczas ŚDM

Data publikacji 27.07.2016

Blisko 30 policyjnych przewodników psów tropiących wraz z czworonogami stacjonuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie na czas trwania Światowych Dni Młodzieży. To wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymów i wszystkich osób przebywających na terenie Krakowa.

Psy doskonale sprawdzają się w walce z przestępczością pospolitą, jak również pomagają policjantom błyskawicznie i skutecznie reagować na sytuacje zagrożenia życia i zdrowia wielu osób. Czworonogi tropią ślady pozostawione przez przestępców, odnajdują zaginione osoby, wykorzystują znakomity węch do odnajdywania ukrytych narkotyków czy też materiałów wybuchowych.

Od pierwszego dnia trwania ŚDM, w służbie na terenie Krakowa jest blisko 30 policjantów z psami tropiącymi, które są wykorzystywane do wielu czynności m.in. do sprawdzeń podejrzanych przedmiotów pod kątem obecności w nich materiałów wybuchowych, czy obecności narkotyków w bagażach przechodniów. Tego typu sprawdzenia są bardzo istotne z uwagi na troskę o bezpieczeństwo gromadzących się rzeszy wiernych, w różnych punktach Krakowa oraz województwa małopolskiego.

KWP Kraków / ig

Opis filmu: Policyjne psy w służbie na rzecz bezpieczeństwa pielgrzymów podczas ŚDM

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.3 MB)

Powrót na górę strony