Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

Data publikacji 28.07.2016

Sąd przychylił się do wniosku policjantów z komisariatu Bydgoszcz-Błonie oraz prokuratora i aresztował tymczasowo na 3 miesiące 29-latka, którego zatrzymali kryminalni z komendy wojewódzkiej. Mężczyzna został zaskoczony przez funkcjonariuszy, gdy stał na pętli autobusowej z reklamówką wypełnioną różnego rodzaju zakazanymi substancjami. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy: kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy namierzyli 29-latka, którego podejrzewali od pewnego czasu o działalność narkotykową. Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek, 25.07.br., na pętli autobusowej na bydgoskim Błoniu, gdy czekał na autobus trzymając w dłoni reklamówkę.

W torbie policjanci znaleźli trzy pakunki wypełnione różnego rodzaju substancjami. W jednym z nich znajdował się biały proszek, w kolejnym susz roślinny (blisko 20 dkg), a w ostatnim białe kryształki (ponad 10 dkg). Zabezpieczone środki trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, gdzie zajęli się nimi eksperci. Jak wykazały specjalistyczne badania, biały proszek, który znajdował się w jednym z pakunków, okazał się amfetaminą o wadze ponad 1,1 kg.

Sprawą dalej zajęli się policjanci z Komisariatu Bydgoszcz Błonie, którzy na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili 29-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Wczoraj, 27.07.br., sąd przychylił się do wniosku funkcjonariuszy, który poparł prokurator i zadecydował, że podejrzany 3 najbliższe miesiące spędzi w więzieniu.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 10 lat więzienia.

KWP Bydgoszcz / ig

Powrót na górę strony