Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handel bronią, narkotykami i nielegalnym spirytusem - CBŚP zatrzymało członków grupy przestępczej

Data publikacji 29.07.2016

3 mężczyzn podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się handlem bronią, narkotykami na dużą skalę, jak również obrotem nielegalnym alkoholem zatrzymali policjanci CBŚP w Lublinie. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP w Lublinie kilka miesięcy pracowali nad likwidacją grupy przestępczej działającej na Lubelszczyźnie i Mazowszu. Funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków,  handlem bronią i materiałami wybuchowymi, a także obrotem nielegalnym alkoholem. Zwieńczeniem pracy funkcjonariuszy było zatrzymanie w Warszawie i województwie lubelskim (Jabłonna, Włodawa) trzech mężczyzn: Michała P. (33 l.), Krzysztofa N. (41 l) i Jarosława S. (41 l.).

Podczas przeszukania u jednego z nich policjanci zabezpieczyli kokainę i marihuanę, a także prawie 200 tys. złotych i 900 euro. U kolejnego z zatrzymanych policjanci znaleźli prawie 1500 litrów nielegalnego spirytusu.

Policjanci CBŚP szacują, że grupa w ciągu 9 miesięcy działalności wprowadziła do obrotu ponad 7 kg amfetaminy, ponad 100 gramów kokainy i nielegalny alkohol. Funkcjonariusze ustalili, że jej członkowie sprzedali kilka sztuk broni krótkiej i maszynowej oraz prawie 200 gramów materiałów wybuchowych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami i materiałami wybuchowymi.

Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu  na  3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie  nadzoruje Prokuratura Krajowa w Lublinie Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Lublinie.

O poprzednich zatrzymaniach przeczytasz tutaj: Handel bronią i materiałami wybuchowymi ►

(CBŚP / mw)

 

Powrót na górę strony