Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony przemyt 1,5 tys. porcji marihuany i amfetaminy – narkotyki ukryte w… gołąbkach

Data publikacji 29.07.2016

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Bolesławca, którzy udaremnili przemyt marihuany i amfetaminy w ilości, z której można by było uzyskać blisko 1,5 tys. porcji handlowych. Narkotyki, które miały trafić za granicę, ukryte były w gołąbkach. Podejrzany został zatrzymany, gdy pakował swoje bagaże do samochodu i miał już rozpocząć podróż. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Zatrzymanie mężczyzny i przechwycenie środków odurzających było wynikiem pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i ustaleń dających podejrzenie, że mężczyzna planuje dokonać przemytu środków odurzających poza granicę Polski. Do zatrzymania doszło w Bolesławcu, kiedy podejrzany zapakował swoje bagaże do samochodu i miał już rozpocząć podróż.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili bagaże podejrzewanego 27-latka okazało się, że w pojemniku z jedzeniem znajdują się środki odurzające. Z zabezpieczonej marihuany i amfetaminy można by było uzyskać blisko 1,5 tys. porcji handlowych narkotyków. Środki odurzające miały trafić poza granicę Polski.

W związku z usiłowaniem przemytu znacznej ilości środków odurzających sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Przypomnijmy, że za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

(KWP Wrocław / mm)

  • narkotyki ukryte w gołąbkach
  • narkotyki ukryte w gołąbkach
  • narkotyki ukryte w gołąbkach
Powrót na górę strony