Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę quada

Data publikacji 29.07.2016

Policjant z Topólki udowodnił, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby. Funkcjonariusz, wracając do domu, zatrzymał kierującego quadem, który, jak się okazało, był pijany. Alkotest wykazał ponad 1,9 promila.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 28.07.br., około 15.30, na terenie gminy Topólka, w powiecie radziejowskim. Policjant z miejscowego posterunku wracał do domu po skończonej służbie. W pewnym momencie zauważył quada, który poruszał się całą szerokością jezdni. Kierujący nim stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi. Policjant natychmiast podjął interwencję. Zatrzymał kierującego i powiadomił o wszystkim patrol ruchu drogowego z Radziejowa, który przejął od niego zatrzymanego.

Kontrola alkomatem wykazała, że 62-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego, ma ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Powrót na górę strony