Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa oszustów rozbita – w sprawie pomógł mieszkaniec Legnicy, lokalne media i policyjny komunikat o podejrzanych

Data publikacji 30.07.2016

Legniccy policjanci po informacji od jednego z mieszkańców zatrzymali grupę oszustów. Mężczyźni podejrzani są, o co najmniej 7 tego typu czynów. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy podając się za pracowników jednego z przedsiębiorstw energetycznych proponowali wymianę starych żarówek, które rzekomo nie spełniały norm europejskich. Za taką usługę żądali później kilkaset złotych. Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci prowadząc działania prewencyjne informowali okolicznych mieszkańców o grupie mężczyzn, którzy podając się za pracowników jednego z przedsiębiorstw energetycznych proponowali wymianę starych żarówek, które rzekomo nie spełniały norm europejskich. Jak ustalili funkcjonariusze, naciągacze aby uwiarygodnić swoją wizytę okazywali wydruki pewnych dokumentów, które miały to jeszcze potwierdzić. Następnie po wymianie zażądali od klientów 600 zł. tłumacząc, że kwota wynika z usługi, którą właśnie przeprowadzili.

Tym razem w zatrzymaniu sprawców mieli swój udział nie tylko funkcjonariusze, ale także mieszkańcy Legnicy oraz lokalne media, które przekazały policyjny komunikat ostrzegający o oszustach. Jak się okazało, jeden z mieszkańców miasta, który o podejrzanych sprzedawcach usłyszał między innymi w środkach masowego przekazu, zauważył próbę takiej transakcji i powiadomił o wszystkim Policję. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 3 mężczyzn w wieku od 25 do 31 lat, którzy są podejrzani, o co najmniej 7 takich oszustw.

Zatrzymanym za tego typu czyn grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ar

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja