Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Węgorzewa uratował 5-tygodniowe niemowlę instruując jego rodziców przez telefon

Data publikacji 31.07.2016

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie wykazał się nie lada opanowaniem i profesjonalizmem, kiedy w słuchawce usłyszał zdenerwowaną kobietę. Według relacji zgłaszającej, jej 5-tygodniowe dziecko nie oddychało. Gdy funkcjonariusz usłyszał tą informacje, zaczął instruować kobietę w jaki sposób ma przeprowadzić resuscytację dziecka oraz powiadomił pogotowie. Finał akcji zakończył się szczęśliwie. Dziecko odzyskało przytomność.

W piątek około godziny 23:00 oficer dyżurny węgorzewskiej policji asp. szt. Andrzej Sałaga, odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która płacząc poinformowała, że jej 5-tygodniowe dziecko nie oddycha i jest sine. Wszystko działo się bardzo szybko. Policjant po niezwłocznym powiadomieniu pogotowia ratunkowego, nie tylko opanował własne emocje, ale również emocje osoby dzwoniącej. Jasno i wyraźnie przekazywał instrukcje dotyczące udzielenia pierwszej pomocy. Kobiecie instruowanej przez funkcjonariusza, udało się przywrócić dziecku oddech jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia. Niemowlę, po zakończonej akcji ratunkowej zostało przewiezione na obserwację do szpitala w Giżycku.

Udzielający pomocy oficer dyżurny oświadczył, że nie czuje się bohaterem, gdyż uważa, że każdy policjant na jego miejscu zachował by się podobnie. Całą interwencję podsumował w kilku słowach ,,cieszę się, że mogłem pomóc”.

KWP Olsztyn /ar

  • Policjant uratował dziecko
Powrót na górę strony