Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podziękował podległym służbom za perfekcyjne zabezpieczenie pobytu w Polsce Ojca Świętego Franciszka i Światowych Dni Młodzieży

Data publikacji 31.07.2016

Po zakończeniu nabożeństwa w Brzegach, kończącego Światowe Dni Młodzieży, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przyjechał do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, aby po raz kolejny spotkać się z podległymi służbami.

Minister Błaszczak w asyście Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Jana Lacha i kierownictwa małopolskiego garnizonu Policji odwiedził międzyresortowy sztab pracujący nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości.

W sztabie przez wszystkie dni trwania operacji pracowali przedstawiciele wielu służb, których zadaniem była koordynacja  zabezpieczenia pobytu Ojca Świętego i czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem ŚDM.

Minister podziękował przedstawicielom wszystkich formacji za perfekcyjne przygotowanie zabezpieczenia i ogromne zaangażowanie każdego funkcjonariusza pełniącego służbę w tych dniach.

Pomimo, że uroczystości ŚDM zostały oficjalnie zakończone, policjanci pozostają w pełnej gotowości, aż do czasu opuszczenia Małopolski przez pielgrzymów.

KWP Kraków / ar

  • Światowe Dni Młodzieży
  • Światowe Dni Młodzieży
  • Światowe Dni Młodzieży
Powrót na górę strony