Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za brutalne napady na trzy kobiety

Data publikacji 01.08.2016

Zarzut usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju i dwukrotnego rozboju usłyszał zatrzymany przez policjantów z Jabłonny 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna podejrzany jest o zaatakowanie parę dni temu w Legionowie trzech kobiet, wracających do domu późnym wieczorem. Na wniosek policjantów i prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w ubiegły wtorek w Legionowie. Było przed 22.00, kiedy ulicą Szarych Szeregów wracała z pracy 60-letnia kobieta. W pewnym momencie sprawca kilkakrotnie uderzył ją twardym narzędziem w tył głowy. Kiedy kobieta przewróciła się na ziemię, napastnik próbował ją zgwałcić. Kobieta broniła się i sprawca zdołał jedynie wyrwać jej torebkę.

Po godzinie w okolicach skrzyżowania ulic Alei Legionów i Żelaznej ofiarą napaści padła kolejna kobieta. Sposób działania sprawcy był ten sam. Tym razem napastnik jednak nie poprzestał na pobiciu kobiety i wielokrotnie zaciskał na szyi 23-latki metalową linkę. Kobieta broniła się. Sprawca ukradł jej telefon komórkowy i uciekł.  

Po 15 minutach w rejonie ulicy Cynkowej doszło do kolejnego ataku na inną 23-latkę. Kobieta również została zaatakowana i kilkakrotnie uderzona narzędziem w głowę. Agresor próbował ukraść ofierze plecak. Wcześniej szarpał ją, wykręcał ręce, ciągnął po ziemi w kierunku lasu i zatykał usta, aby ta nie mogła wezwać pomocy. Tym razem napastnik został spłoszony przez nadjeżdżający samochód.

Kiedy tylko policjanci dowiedzieli się o pierwszym przestępstwie, natychmiast podjęli działania. Na teren Legionowa zostały skierowane patrole z całego powiatu, które intensywnie poszukiwały sprawcy. Policjanci, mając rysopis napastnika podany przez pokrzywdzone kobiety, posiłkowali się także miejskim monitoringiem.

Zaledwie kilka minut po północy na ul. Suwalnej policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali podejrzanego o przestępstwa mężczyznę. Podczas przeszukania, w kieszeni spodni zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli kolczyki oraz lusterko, należące do jednej z kobiet. Mężczyzna był podrapany i miał podarte ubranie. Został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy. Wszystkie kobiety otrzymały pomoc medyczną.

Zatrzymany mężczyzna oświadczył policjantom, że jest obywatelem Ukrainy, a w Polsce jest od czerwca br. w celach zarobkowych. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka 1,4 promila alkoholu w organizmie.

24-letni obywatel Ukrainy usłyszał w prokuraturze zarzuty usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju oraz dokonania dwóch rozbojów na kobietach. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów prowadzących sprawę i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony