Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za oszustwa "na wnuczka"

Data publikacji 01.08.2016

Policjanci z Wisły zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. Mieszkaniec Skoczowa usiłował wyłudzić od starszej kobiety pieniądze. Oszust usłyszał już zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali oszusta, który usiłował wyłudzić od starszej kobiety 8 tys. zł. Jak ustalili śledczy, mężczyzna zadzwonił do 81-letniej mieszkanki Wisły i podczas rozmowy zażądał przekazania 50 tys. zł., w zamian za uniknięcie odpowiedzialności za wypadek, który rzekomo miała spowodować synowa starszej kobiety.

Mieszkanka Wisły nie miała jednak takiej kwoty pieniędzy ale chciała pomóc swojej krewnej i zdecydowała się na przekazanie 8 tys. zł. Po kilkudziesięciu minutach pod jej dom przyjechał samochodem mężczyzna, który miał odebrać gotówkę. W chwili przekazania pieniędzy 81-latka zauważyła swoją synową na podwórku. Dopiero wtedy starsza pani zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Zdążyła jeszcze wyrwać pieniądze z rąk sprawcy, zanim ten odjechał samochodem.

Pokrzywdzona zapamiętała numer rejestracyjny auta i powiadomiła policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwany samochód i kierującego nim mężczyznę. Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Skoczowa nie był wcześniej karany. Kryminalni ustalili, że oszust kilka dni wcześniej w ten sam sposób wyłudził 11 tys. zł. od 84-letniej mieszkanki Ustronia.

Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. Teraz śledczy będą weryfikowali, ilu przestępstw dopuścił się oszust. Decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

(KWP Katowice /dk)

  • Tymczasowy areszt za oszustwa "na wnuczka"
  • Tymczasowy areszt za oszustwa "na wnuczka"
  • Tymczasowy areszt za oszustwa "na wnuczka"

Film Tymczasowy areszt za oszustwa "na wnuczka"

Opis filmu: Tymczasowy areszt za oszustwa "na wnuczka"

Pobierz plik Tymczasowy areszt za oszustwa "na wnuczka" (format mp4 - rozmiar 18.78 MB)

Powrót na górę strony